KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13351125
nr 1335 1125
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige, tillskriven. Visby ringmur. Ej signerad. Akvarell. 24x32 cm
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:49:37
29/6 20:06:50
29/6 20:11:53
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa